info48

Podstawą przyjęcia do szpitala w trybie planowym jest skierowanie wystawione przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę. Termin przyjęcia z osobą odpowiedzialną za prowadzenie listy oczekujących wstępnie ustala pacjent lub lekarz kierujący.

 

W wyznaczonym terminie należy zgłosić się do Obszaru Przyjęć Planowych przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR), gdzie załatwione zostaną wszystkie formalności związane z przyjęciem do szpitala, w tym:

 • założona zostanie dokumentacja medyczna pacjenta,
 • pacjent zostanie poproszony o podpisanie zgody na hospitalizację,
 • pacjent zostanie poproszony o wskazanie osoby upoważnionej do otrzymywania informacji o jego stanie zdrowia i udzielanych świadczeniach zdrowotnych,
 • pacjent zostanie poproszony o podpisanie oświadczenia o upoważnieniu wskazanej przez siebie osoby do uzyskania dokumentacji medycznej lub o braku takiego upoważnienia.

 

Dokumenty wymagane podczas przyjęcia do szpitala w trybie planowym to:

 1. skierowanie do szpitala:
  • wystawione przez lekarza specjalistę ze szpitala na ustalony termin lub
  • skierowanie zewnętrzne po konsultacji z lekarzem ze szpitala i ustaleniu terminu (dla przyjęcia planowego) lub
  • w trybie pilnym (jeżeli wymaga tego stan pacjenta) – bez uzgadniana terminu;
 2. dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport);
 3. dokumentacja z poprzednich pobytów w szpitalu, którą pacjent posiada;
 4. w przypadku przyjmowania przewlekle leków – zlecenie od lekarza, który przepisał dany lek, a najlepiej opakowania leków.

 

info48

Zgłaszając się do szpitala, pamiętajcie Państwo, aby zabrać:

 1367666848 publish

niezbędne przybory toaletowe

 1367666848 publishręczniki
 1367666848 publish

obuwie domowe

 1367666848 publish

bieliznę, piżamę, szlafrok

 

Pacjenci mogą posiadać własne produkty spożywcze, które muszą być przechowywane w lodówce w oddziale, natomiast ich spożywanie uzależnione jest od decyzji lekarza prowadzącego.

 

Rzeczy osobiste oraz wartościowe przedmioty pacjenci mogą oddać do depozytu szpitalnego, który znajduje się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Można je odebrać przy wypisie ze szpitala lub w dowolnym momencie na podstawie otrzymanego pokwitowania. Za wartościowe przedmioty pozostawione na oddziale i nieoddane do depozytu szpital nie odpowiada.