Logo FE RGB

Działania 11.2 „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia (REACT-EU)" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

belka

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020

Umowa o dofinansowanie nr RPWP.11.02.00-30-0013/22-00 zawarta w Poznaniu w dniu 14.02.2023r. pomiędzy Zarządem Województwa Wielkopolskiego (Instytucja Zarządzająca WRPO 2014-2020) a Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie

Tytuł projektu:

Miejsce realizacji Projektu:

Samodzielny Publiczny zakład Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie
Ul. Szpitalna 10, 64-400 Międzychód

Cele projektu

Głównym celem przedmiotowego projektu jest poprawa jakości i skuteczności procesu diagnostyki i leczenia powikłań po COVID-19 oraz innych chorób w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie.
Projekt obejmuje działania naprawcze w kontekście pandemii COVID-19 i jej skutków społecznych.

Cele szczegółowe projektu to:

• poprawa stanu systemu ochrony zdrowia – eliminacja braków uwidocznionych i spowodowanych przez pandemię COVID-19;
  • poprawa jakości leczenia pacjentów, - zwiększenie liczby wykonywanych badań,
  • wzrost zadowolenia pacjentów,
  • poprawa skuteczności procesów terapeutycznych,
  • zwiększenie możliwości diagnostycznych oraz świadczonych usług medycznych,
  • poprawa wykrywalności powikłań i następstw związanych z COVID-19,
  • wzmocnienie konkurencyjności SPZOZ w Międzychodzie w regionie,
  • poprawa warunków pracy personelu medycznego,
  • zwiększenie dostępności do najnowszych technologii w zakresie sprzętu medycznego;
  • intensyfikacja działań z zakresu diagnostyki i leczenia pacjentów w obszarach najbardziej zaniedbanych w czasie pandemii COVID-19.

Realizowany projekt przyczyni się do poprawy jakości oraz dostępności świadczeń zdrowotnych, a także umożliwi zapewnienie kompleksowego procesu terapeutycznego dla pacjentów, od diagnostyki, po właściwą terapię i rehabilitację, realizowanego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie.

Zakres zadania obejmuje:

• opracowanie studium wykonalności;
  • zakup ambulansu - 1 szt.;
  • zakup sprzętu medycznego:
    • aparat do znieczulenia - 2 szt.;
    • aparat ultrasonograficzny - 3 szt.;
    • zestaw artroskopowy - 1 szt.;
    • łóżko porodowe - 2 szt.;
    • stanowisko do intensywnej terapii noworodków - 1 szt.;
    • histeroskop – urządzenie do zabiegów ginekologicznych - 1 szt.;
  • przeprowadzenie działań informacyjno - promocyjnych projektu.

Planowane efekty

Efekty rzeczowe (produkty) realizacji projektu:

• Liczba podmiotów objętych wsparciem w zakresie zwalczania lub przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 – 1 szt.;
  • Wartość zakupionego sprzętu medycznego – 1 261 974,79 zł;
  • Liczba karetek pogotowia i pojazdów zakupionych na potrzeby reagowania kryzysowego - 1 szt.
  • Wartość wydatków kwalifikowalnych przeznaczonych na działania związane z pandemią COVID-19 – 1 695 721,17 zł.

Planowane rezultaty realizacji projektu:

• Liczba leczonych w podmiotach leczniczych objętych wsparciem 5 800,00 osoby/rok (rok docelowy 2023)

Wartość projektu

Całkowita wartość projektu: 1 780 690,64 zł