Nowy sprzęt w SPZOZ w MiędzychodzieSzpital ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Międzychodzie zakupił dwa aparaty do donosowej wentylacji pacjenta.

Terapia wysokoprzepływowa przez nos przy użyciu nowo zakupionej aparatury medycznej zapewnia wsparcie czynności oddechowej spontanicznie oddychającym pacjentom poprzez dostarczenie ogrzanego, nawilżonego powietrza i tlenu za pomocą unikatowej kaniuli donosowej.

Wakacje 2018

Szanowni Państwo,
W związku z rozpoczętym okresem urlopowym życzymy Państwu słonecznych, pełnych niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Pamiętajcie Państwo, że w przypadku wyjazdu zagranicznego na terenie UE warto posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ),

Dzień krwiodawstwa14 czerwca – Światowy Dzień Krwiodawstwa
Światowy Dzień Krwiodawstwa to ogólnoświatowe święto mające na celu uhonorowanie i podziękowanie ludziom, którzy oddają swą krew nieodpłatnie, aby podzielić się najcenniejszym darem ze wszystkich – darem życia.

20 lat pracy Przewodniczącego Rady Społecznej Jerzego RębaczaStarosta Międzychodzki Rafał Litke, Przewodniczący Rady Powiatu Międzychodzkiego Ryszard Skiba oraz Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie Bartosz Grobelny – w dniu 13 czerwca br. podczas X sesji Rady Powiatu Międzychodzkiego podziękowali Panu Jerzemu Rębaczowi za 20 lat pracy na stanowisku Przewodniczącego Rady Społecznej SPZOZ Międzychód.

nowoczesny sprzęt dla szpitalaSzpital ze środków przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Międzychodzie w ramach umowy dotacji - zakupił nowy aparat KTG oraz perymetr komputerowy. Aparat KTG zakupiony został na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczo-Neonatologicznego z Blokiem Porodowym. Aparat KTG pozwala na prowadzenie stałego nadzoru nad płodem – szczególnie w okresie porodu.